15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri çerçevesinde 11 Temmuz Salı günü düzenlenen programa; Şehit ailelerinin yanı sıra Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, kurum ve kuruluş temsilcileri ile Siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
 
Şehitlik ziyareti ile başlayan program, Jandarma komutanlığını ziyaret ile devam etti.

Kadınhanı Müftülüğünün organizesi ile İbrahim Paşa Camiinde şehitlerimiz için okunan Mevlidi Şerif-in ardından devam eden etkinlik 14 Temmuz Cuma günü Yasin-i Şerif ve hatim duası, 15 Temmuz Cumartesi günü  saat 17:00 de ise Kadınhanı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Selahattin Karaman parkında 15 Temmuz fotoğraflarından oluşan resim sergisi düzenlendi.
 
Tekke Camiinde kılınan yatsı namazı sonrasında  Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan 15 Temmuz halkla buluşma programı günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar, Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında yapılan dualar ve şehitlik ziyareti ile  devam etti. Türk Kızılayı meydanda bulunan vatandaşlara simit ikram ederken Kadınhanı belediyeside şerbet dağıttı.