18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 99. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü, İlçemizde de törenlerle kutlandı. Şehitlerin anıldığı yıldönümü törenlerinin ilki Kadınhanı Şehitliği'nde yapıldı.

Sabah saat 10:00 da Kadınhanı Şehitliği'ndeŞehitlik Anıtına Çelenk konması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayıp günün anlamı ile ilgili konuşmaların ardından İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat ÖZTÜRK'ün Şeref Defterini imzalaması ile devam eden töreneKadınhanı Kaymakamı Murat ÖZTÜRK, Kadınhanı Belediye Başkanı Yardımcısı Burhan TURHAN, Garnizon Komutanı Üsteğmen Bahadır ŞAHİN, Kadınhanı Cumhuriyet Savcısı Ahmet ÜNAL, Faik İçil Meslek Yüksek Okulu Müdürü Murat Aydın SANDA, Emniyet Müdürü Ömer YILDIRIM, İlçe Müftüsü Osman ARSLAN, İlçede bulunan Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile şehit ve gazilerin aileleri katıldı.

Kadınhanı İlçe Müftüsü Osman ARSLAN şehitlerimizin kabri başında Kuran-ı Kerim okumasının ardından. İlçe protokolü daha sonra, anma etkinliklerine katılmak üzere Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesine geçti.

Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından sunulan bölümünde ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Şiirler, Tiyatro gösterisi ve Çanakkale Destanı Orotoryosu ile devam eden proğram şehit ailelerine takdim plaket sunumu ile son buldu.