19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlandı.

Kutlamalara Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bahadır ŞAHİN, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, Cumhuriyet Başsavcısı Hilal BOZDAĞ, Emniyet Müdürü Mehmet ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdür Mehmet YAVUZ, siyasi ve sivil toplum temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunu Zeki Altındağ Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Reyhan CEVİZCİ'nin yaptığı Hükümet Konağı önünde yapılan törende, Atatürk büstüne İlçe Gençlik ve Spor Müdür vekili Ramazan TOPUZ tarafından çelenk konuldu. Atatürk ve Türk Büyükleri adına 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Gençlik ve Spor Müdür vekili Ramazan TOPUZ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve öğrenciler tarafından oynanan halk oyunlarının ve okunan şiirlerin ardından, yapılan yarışmalarda derceye giren öğrencilere ve Kadınhanı Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kurumlar arası halı saha futbol müsabakasında katkıda bulunanlara plaketleri ve ilk üç sırayı paylaşan takımlara kupaları ve madalyaları Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bahadır ŞAHİN ve Cumhuriyet Başsavcısı Hilal BOZDAĞ tarafından verildi.