19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlandı.
Kutlamalara Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, İlçe Jandarma Komutan V. Mustafa GÜLER, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, Emniyet Müdürü Muharrem ÇETİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat TOPBAŞ, siyasi ve sivil toplum temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Sunuculuğunu Zeki Altındağ Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Filiz ALTAN'ın yaptığı Hükümet Konağı önünde yapılan törende, Atatürk büstüne İlçe Gençlik ve Spor Müdür vekili Ramazan TOPUZ tarafından çelenk konuldu. Atatürk ve Türk Büyükleri adına 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.
 
Gençlik ve Spor Müdür vekili Ramazan TOPUZ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve öğrenciler tarafından oynanan oyunların ve okunan şiirlerin ardından, yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve Konya genelinde 225 lisenin katıldığı ve eleme usulüyle iki ilçenin finale kaldığı Münazara yarışmasında, 31 ilçeden birinci olarak seçilmiş okulları eleyerek finalde 1. olan  Kadınhanı Zeki Altındağ Anadolu Lisesi  öğretmen ve öğrencilerine hediyeleri Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük ve İlçe Jandarma Komutan V. Mustafa GÜLER tarafından verildi.