'2014-2023 İlçe stratejik gelişme komisyonu bilgilendirme toplantısı İlçemiz Kaymakamı Osman ALTIN başkanlığında Taşhan'da gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasında, Kaymakam Osman ALTIN, " İlçemizin; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına tekabül eden 2023 vizyonunun Konya-Karaman Bölgesi Bölge planının üretilmesi sürecinde kasaba ve köylerimizle birlikte varmak istediğimiz hedefleri, eksik ve zayıf yönlerimizle, güçlü olduğumuz hususları da içerecek olan bölge planları, Bölgesel kalkınmanın bir çeşit anayasası olacaktır. Bizlerdebu planda İlçemizin gerçekçi bir şekilde yer almasını arzu ediyoruz"dedi.

Ak Parti Milletvekili İlhan YERLİKAYA'nın yanı sıra Kadınhanı Belediye Başkanı Hulusi ÇÖKGEL, Atlantı Belediye Başkanı Hasan TAKIMCI, Kolukısa Belediye Başkanı Yusuf DURGUT, Başkuyu Belediye Başkanı Muammer SARI, Osmancık Belediye Başkanı Mehmet KÜÇÜKACAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail HACIHASANOĞLU, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık MüdürüMustafa DİRİK, Sağlık Grup Başkanı Ramazan BORDEMİR, Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Asım KEŞve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gazi TEZEL, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarlarının geniş katılımı ile altıncı kez altıncı kez yapılantoplantıda, komisyon üyelerine ilçe stratejisinin geliştirilmesi konusunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. ilçenin sorunları, öne çıkan özellikleri, diğer ilçelerden ayıran belirgin özellikleri, ilçeyi etkileyebilecek kamu yatırımları gibi konular ele alındı. . Yapılan bu son toplantının ardından hazırlanacak nihai rapor 19 Ekim 2012 tarihinde Mevlana Kalkınma Ajansına sunulacak. Rapor ilçemizin 2023 yılına kadar hedeflenen yatırımları ve teşviklerine yön verecek.