23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. yıl dönümü İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kutlamalar, Kadınhanı Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk'in sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması başladı. Törene Kadınhanı Garnizon Komutanı Bahadır ŞAHİN, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından Protokol üyeleri buradan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının yapılacağı kapalı spor salonuna geçti.

Kapalı spor salonunda, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet YAVUZ tarafından günü anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmanın ardından , öğrenciler tarafından şiirler okundu. Şakir Ersoy Ortaokulu ve Raziye Hatun ilkokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu ve teakvondo gösterileri ilgiyle izlendi. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmaları ile voleybol, futbol ve masa tenisi turnuvalarında dereceye girenlere Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.