Anadolu Yörük ve Türkmenler Kültür Yardımlaşma, Çevre Koruma Derneği yöneticileri Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK'i makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, ziyaretten duyduğu memnuniyetle birlikte dernekleşmenin ve yardımlaşmanın, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınma ve güçlenme için birlikte hareket edilmesinin önemini anlattı.


Şahören Köyünün ve Köylülerinin sorunlarının değerlendirildiği ziyaret sonunda Şahören Anadolu Yörük ve Türkmenler Derneği Başkanı Osman KARA, Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK'e Keyfiye bağlayıp, Yörük ve Türkmenlerin soy kütüğü levhasını takdim ettiler


Buradan Kadınhanı İlçe Jandarma Komutanlığına geçerek nezaket ziyaretinde bulunan dernek üyeleri,kendilerini karşılayan Kadınhanı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sayın Bahadır ŞAHİN'e dernek sözcüsü Mustafa Kuşcu Anadolu Yörük ve Türkmenler Derneğinin hedef ve ilkelerini anlattı.
Milli ve manevi değerleri koruyarak Türk kültürünü, birlik ve beraberlik duygularını, yardımlaşmayı, çevre koruma bilincini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi.
Dört'ü Çanakkale Savaşında olmak üzere Birinci Dünya Savaşında on dört dedelerinin şehit olduğunu belirtti. Yörük ve Türkmenlerin dün olduğu gibi bu gün de her zaman, her yerde ve her durumda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında olduğunu dile getirdi.

Bu nezaket ziyareti sırasında dernek başkanı Osman Kara, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bahadır ŞAHİN'e Yörük ve Türkmenlerin sembolü olan keyfiye-kişilik bağladı. Şahören Köyü Yörük ve Türkmen Beyi Mehmet Emin Demir ise Yörük ve Türkmenlerin Soy Kütüğü tablosunu takdim etti. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bahadır ŞAHİN ziyaretlerinden dolayı dernek yönetimine ve mahalle muhtarı Seyit Koç'a teşekkür ederek başarılar diledi.