”Bozkır Ekosistemlerinin İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum (EBA) İçin Tarımsal Uygulamalar Projesi”  kapsamında Birleşmiş Milletler  Gıda ve Tarım Örgütü FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü Viorel GUTU ile Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanı Dr. Ali Kılıç ÖZBEK Kadınhanı ilçesine ziyarette bulundular. 
 
Proje kapsamında  4 adet Katı Gübre Römorku, 4 adet Mekanik ve 2 adet  Pnömatik Anıza Doğrudan Ekim Mibzeri, 3 adet Suni Gübre Dağıtıcısı, 1 adet İlaçlama Makinesi ve 1 adet Çayır Biçme Makinesi Kadınhanı Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi. 
 
Kadınhanı Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü Viorel GUTU, projenin bölgede benimsenmesi ve tarımda aktif olarak kullanılmasının projenin amacına ulaştığı anlamı taşıdığını ifade etmiştir.
Talep edilen 2 adet Silaj Paketleme Makinesi, 3 adet Mekanik ve 2 adet Pnömatik Anıza Doğrudan Ekim Mibzeri, 3 adet Sıvı Gübre Dağıtıcısı ve 1 adet Çayır Biçme Makinesi alımı için mutabakat sağlanmıştır. 
 
Tarım ve hayvancılıkta modern tekniklerin ve teknolojilerin kullanılarak kaliteli ürün, toprak yapısının korunması, doğayla uyumlu sürdürülebilir yapıya kavuşmasının çiftçilerimizin ekonomik kazancını arttıracağını, ayrıca gelecek nesillerimize de temiz bir miras bırakabilmek için herkese görev düştüğünü belirten, Kadınhanı  Kaymakamı Ercan ÇİÇEK; teslim edilen araç gereçlerin Kadınhanı için hayırlı olması temennilerinde bulundu.