İlçemiz Kadınhanı Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde, İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 92.yıldönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Kadınhanı Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 92.yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinliğine İlçemiz Kaymakamı Osman ALTIN, Emniyet Müdürü Mehmet ÖZDEMİR, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet YAVUZ, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başlayan 12 Mart İstiklal Marşı'nın TBMM tarafından kabul edilişinin 92. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, İstiklal Marşı Oratoryosu, Şiir ve Slayt gösterisi ile son buldu.

Akşamda Başkuyu Mehmet Gökçe İlk ve Orta Okulu tarafından Altınova Tarım İşletmesi Konferans Salonunda 12 Mart İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 92.yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinliği düzenlendi. Buradaki programa Kadınhanı Kaymakamı Osman ALTIN, Başkuyu Belediye Başkanı Muammer SARI, Altınova Tarım İşletmesi Müdürü Ali Rıza BULUTÇU, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Yavuz , Şube Müdürleri ve diğer daire amirleri katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini bildiren konuşmalar, Akif'in hayatını anlatan sine vizyon gösterisi, Sen de Duydun mu? adlı orotoryo gösterisi ve 12 Mart İstiklal Marşı'nın TBMM tarafından kabul edilişinin 92.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'un anma günü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon ve İstiklal Marşı okuma yarışmalarında dereceye girenlere İlçemiz Kaymakamı Osman ALTIN ve protokol üyeleri tarafından ödüllerin verilmesi ile sona erdi.