Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kadınhanı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kadınhanı Halk Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmaları sonucunda ilçemiz Demiroluk Mahallesinde Bağcılık ve Bağ Budaması kursu açıldı. Kurs 28.01.2019 tarihinde başladı ve 3 hafta sürecektir. Kurs için 35 kursiyer kayıt yaptırmıştır. Kursa katılan katılımcılara başarılı olmaları halinde sertifikaları verilecek ve diğer koşulları da taşımaları halinde 2019 yılında Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığının destekleri ile gerçekleştirilmesi planlanan toplam 30 da bağ tesis projelerinde öncelikli yararlandırılacaklardır.
 
Bağcılık ve bağ budaması kursuna katılmak isteyen yeni katılımcıların Kadınhanı Tarım ve Orman Müdürlüğümüze müracaat etmeleri ve yeterli sayıya ulaşmaları durumunda 2019 yılında yeniden kurs açılabilecektir.
 
Tarım ve Orman Bakanlığı ile FAO tarafından ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde ilçemizde 5 adet 500 m2 yeni sera kurumuştur. Bu nedenle önümüzdeki günlerde yeterli sayıda kursiyerin başvurmaları halinde bir seracılık kursu açılacaktır. Kursa katılan katılımcılara başarılı olmaları halinde sertifikaları verilecektir. Bu kurs için kursiyer olarak kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın yine Kadınhanı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir.