İlçemiz Kaymakamı Osman ALTIN başkanlığında, Okul Müdürleri ile halen ilçemizde uygulanmakta olan eğitim projeleri bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail HACI HASANOĞLU, Şube Müdürleri Mehmet YAVUZ, Nihat BÜYÜKKARAKURT ve Halk Eğitim Müdürü Hasan KILIÇ' da katıldı.

Kaymakam Osman ALTIN; Toplantının açılış konuşmasında, 'Eğitim alanında yapılan ve uygulana gelen projelerin oldukça önemli olduğunu ve bir bakıma yaygın ve örgün eğitim sistemindeki eksikliklerimiz giderdiklerini, açıklarımızı kapattıklarını, bu nedenle eğitimi tamamlayıcı bir yöntem olduğunu ifade etti. 2008 yılında Sayın Başbakanımızın isteği ve muhterem eşleri Emine ERDOĞAN hanımefendinin himayelerinde başlatılan 'Ana - Kız Okuldayız' projesi ile ilçemizde okumayan-yazmayan nüfusun önemli ölçüde azaldığını ve hedef kitlemizin 350-400 gibi rakamlara düştüğünü belirtti. Bu projede emeği geçen eğitim kadromuzu ve idarecilerimizi tebrik ediyorum 'dedi.

Konuşmanın ardından 'Kız Çocuklarının Okullaştırılması - Okul Öncesi eğitimin Yaygınlaştırılması - Okulum Değişiyor Ben Gelişiyorum - Bu Benim Eserim - Geleceğe Enerjin Kalsın - Beyaz Bayrak - AB Comenius ve Leonardo - Hergün Okula Gidiyorum - Atıl Malzemelerin Değerlendirilmesi - Kadınhanı Okuyor - Okullar Hayat Olsun' projeleri ile ilgili gelinen nokta ve ulaşılması gereken hedefler tartışıldı. Toplantının ikinci bölümünde, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail HACIHASANOĞLU başkanlığında devam edildi ve taşımalı eğitim, okul öncesi okullaşma, hizmet alımı gibi konular değerlendirildi.