24 Kasım Öğretmenler günü tüm Yurtta olduğu gibi İlçemizde de büyük bir coşku ile kutlandı.

Sunuculuğunu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü sınıf öğretmeni Fatma Derya EMRE'nin yaptığı 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okulların, Hükümet konağı önünde ki Atatürk büstüne çelenk sunulması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törene Kadınhanı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet KÜÇÜKACAR, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Serdar ORTAGEDİK, Emniyet Müdürü Ömer YILDIRIM, Milli Eğitim Müdürü Mehmet YAVUZ, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çelenk sunma töreninden sonra kutlamalara Mustafa Büyükoflaz Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde devam edildi. Mesleğe yeni girmiş öğretmenler adına Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Makine öğretmeni Mehmet AKYAR ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet YAVUZ'un konuşmalarının ardından adaylığı kaldırılmış öğretmenlerin Yemin Merasimi yapıldı.

Sunumu Atatürk Ortaokulu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Osman IŞIK tarafından yapılan programda Slayt gösterisi ve öğretmenler tarafından hazırlanan müzik dinletisinin ardından 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ve Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Program, öğretmenler onuruna verilen yemek ve ilçede görevli müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik ziyafeti ile son buldu.