Mülkiyeti Savunma Bakanlığına ait iken yapılan protokol gereği Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilen eski Askerlik Şubesi binası, Hayırsever İÇİL ailesi tarafından yaptırılan tadilatla Anaokuluna dönüştürüldü.

Aslen Kadınhanı'lı olup İstanbul'da yaşayan Hayırsever İçil Ailesi tarafından Kadınhanı'na kazandırılan 6 derslikten oluşan ve Yüksel Özden İçil adını taşıyan, 125 öğrenci kapasitesine sahip anaokulunun açılışına İÇİL Ailesinin değerli üyeleri Murat İÇİL, Yüksel İÇİL, Beyza İÇİL, Sahib Ata İÇİL, Nüket İÇİL, Betül İÇİL KİPER, Konya Vali Yardımcısı Sayın Tayyar ŞAŞMAZ, Kadınhanı Kaymakamı Sayın Murat ÖZTÜRK, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı Sayın İsmail HACIHASANOĞLU, Konya İl Milli Eğitim MüdürüSayın Mukadder GÜRSOY, Hayırsever işadamı Seyit TÜRKMEN, Protokol üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından İÇİL Ailesi adına bir konuşma yapan Murat İÇİL; 'Çok duyguluyum Kadınhanı İlçemiz bizim için artık çok değerli. Bize bu yatırım işlerini ilk önce rahmetli amcam Faik Ali İÇİL aşıladı. Bundan sonrada Kadınhanı'na yatırımlarımız devam edecek" dedi. Kadınhanı Kaymakamı Murat ÖZTÜRK' de yaptığı konuşmada, "Kadınhanı'ndan 50 yıl önce gidip ilçesini unutmayan ve yaptıkları okullar her yıl artarak devam eden içil ailesine teşekkür ederim. Ne mutlu doğduğu yeri unutmayanlara" Dedi.

Anaokulu öğrencilerinin gösterilerinin ardından Kadınhanı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin folklor gösterileri İlgiyle izlendi.. Hayırsever İçil Ailesine Konya Vali Yardımcısı Sayın Tayyar ŞAŞMAZ tarafından plaketler verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı Sayın İsmail HACIHASANOĞLU´na Kadınhanı eğitimine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Kadınhanı Kaymakamı Sayın Murat ÖZTÜK tarafından sunulan plaketin ardından hayırseverler ve protokol üyelerinin katılımıyla okul açılışı yapıldı.