Kadınhanı ilçe merkezinde faaliyet gösteren bir işyerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak Akşehir cezaevine gönderildi.

18.12.2012 tarihinde Kadınhanı ilçe merkezinde faaliyet gösteren bir işyerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili Kadınhanı ilçe Emniyet Müdürlüğünün planlı çalışmaları sonucunda, hırsızlık olayının şüphelileri K.D. - U.Y ve M.Y Konya il merkezinde yakalandı. Kadınhanı Adliyesinde Hakim karşısına çıkarılan zanlılar tutuklanarak Akşehir C tipi kapalı cezaevine gönderildi.

Yine aynı tarihlerde Kadınhanı ilçe merkezinde faaliyet gösteren bir iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili Emniyet Müdürlüğüne yapılan müracaat sonrasında çevre İlçe Emniyet Müdürlükleri ile koordineli olarak yapılan araştırmalar neticesinde, İlçemize hususi araçla başka bir İlden geldiği tespit edilen hırsızlık olayı zanlıları B.S. - A.V. ve H.Y. isimli şahıslar hakkında yakalama kararı çıkarılmak üzere adli makamlara bildirilmiştir.

Son zamanlarda artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmaları ev ve iş yerlerine güvenlik kamerası taktırmaları, araçlarında değerli eşya bırakmamaları, şüpheli araç ve şahısları zaman kaybetmeden 155 POLİS İMDAT veya 156 JANDARMA telefon hattına bildirmeleri Polis ve Jandarma birimlerinin suçlularla mücadelesinde büyük önem arz etmektedir.