Hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU tarafından yaptırılacak olan Kadınhanı Anadolu İmam Hatip Lisesinin arazisi üzerine 24 derslikli Payende Topçuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinin ve Hayırsever işadamı Mehmet GANİOĞLU tarafından yaptırılacak olan Taziye evinin temel atma töreni düzenlendi.

Temel atma törenine Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Daha sonra selamlama konuşması için İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf TÜLÜN kürsüye çıktı. Çok hayırlı bir iş için toplandıklarını belirten TÜLÜN, hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU'na teşekkür etti. Bu okulda yetişen öğrencilerin yaptıkları hayırlı işlerle, TOPÇUOĞLU ailesini de kıyamete kadar hayırla yad ettireceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra kürsüye gelen hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU, Bu güzel ve manalı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sunarak bu hayırlı işlerinin örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

Selamlama konuşmalarından sonra, hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU'na ve Kadınhanı Raziye Hatun İlkokulunu restore ettiren Faruk İÇİL adına Ömer Faruk ERDEM'e plaketlerini Konya Valisi Muammer EROL takdim etti. İlim Yayma Cemiyeti adına genel başkan Yusuf TÜLÜN de hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU'na plaket takdiminde bulundu.

Son olarak Kadınhanı İlçe Müftüsü Osman ASLAN'ın dualarıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

İmam Hatip Lisesindeki programdan sonra protokol üyeleri ve misafirlerle birlikte Kadınhanılı işadamı Mehmet GANİOĞLU tarafından yaptırılacak olan Taziye evinin temel atma törenine geçildi.

Programa Konya Valisi Muammer EROL, Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Sarayönü Kaymakamı Harun YÜCEL, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, Sarayönü Belediye Başkanı Nazif SOLAK, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İlim Yayma Cemiyet Genel Başkanı Yusuf TÜLÜN ve çok sayıda misafir katıldı.