Kadınhanı Kaymakamı Osman Güven, Belediye Başkanı Mehmet Badem, Belediye Meclis Üyeleri, Konya Kadınhanılılar Derneği Başkanı Lütfi Özkul ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Parti Temsilcileri, Akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Muhtarlar, İş İnsanları ve çok sayıda Kadınhanılının katıldığı toplantı açılış konuşmaları ile başladı.
 
Kaymakam Osman Güven ve Belediye Başkanı Mehmet Badem, konuşmalarında tüm katılımcılara teşekkür ederek istişarelerin ilçemizin kalkınması için bir vesile olmasını temenni ettiler.

Programın Kalkınma Paneli Bölümünde; Prof. Dr. Sinan Gönen ‘1930-1940’larda Kadınhanı’, Prof. Dr. Uğur Uslu ‘Hayvan Yetiştiriciliği’, Prof. Dr. Mustafa Küçüködük ‘Kadınhanı Bitki Örtüsü’, Dr. Arif Behiç Özcan ‘Kadınhanı’nda Genç Nüfusun Avantaj ve Dezavantajları’, Dr. Halit Karaca ‘İlçe Sağlık Hizmetleri’, Ziraat Müh. Celil Çalış ‘Tarım Geliştirme Politikaları’, Arş. Yazar Ali Işık ‘ Tarih, Kültür ve Turizm’, Gıda Müh. Hulusi Ada ‘ Tahinli Pidenin Markalaşması’ konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Programın Grup Çalışmaları Bölümünde ise; Tarih-Kültür ve Turizm, Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi ve Ticaret ile Eğitim ve Sağlık alanlarında grup çalışmaları ve istişareler yer aldı. Bu çalışma grupları programın sonunda sunumlarda bulundu ve değerlendirme toplantısı ile program sona erdi.