Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Diyaliz ve yatan hasta servislerini de gezen Kaymakam ÇİÇEK, Hastane hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Hastane ile ilgili bilgi veren Başhekim Dr. Murat Ali ÇİÇEKLER; Kadınhanı Devlet Hastanesi 1958 yılında sağlık merkezi olarak yapılmış tip bina iken, 1961 yılında devlet hastanesine dönüştürülmüş, 1981 yılında tekrar sağlık merkezi olarak hizmet vermiştir. 1985 yılında 25 yataklı bir hastaneye dönüştürülerek 2008 yılına kadar 50 yıl eski binasında hizmete devam etmiş, 25/08/2008 yılında hayırsever tarafından yaptırılan yeni binasına taşınmış 34 yataklı hastane olarak hizmet vermektedir.
Refik Saime Koyuncu Kadınhanı Devlet Hastanesi 23/05/2006 tarihinde yapımına başlanıp 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanarak 23/05/2008 tarihinde yapımı bitirilmiştir. Hastanemizde toplam 114 odamız mevcuttur.

Servislerimiz; Dahiliye - Genel Cerrahi ve Kadın Doğum - Çocuk Bölümü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tamamı nitelikli hasta odası olmak üzere (WC, Duş, Buzdolabı Refakatçı Koltuğu, Elbise Dolabı ve TV bulunan) tek kişilik düzenlenmiş bir tane üç kişilik ve bir tanede genel cerrahi bölümde kalite standartlarına göre düzenlenmiş iki kişilik yanık tedavi odamız mevcuttur. Hedefimiz, servislerimizde yatan hastalarımıza nezih bir ortamda en kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır.

Doğum Salonumuzda; iki adet doğum masası bulunan iç içe iki salonumuz mevcut olup tek yataklı iki adet yine nitelikli oda standartlarına uygun Ağrı Odamız mevcuttur. Ayrıca sabit ve portable olarak kullandığımız 1 adet küvözümüz ve fototerapi cihazlarımızla en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Kadın doğum uzmanımızın başkanlığında tam bir ekip çalışması ile gerek sezeryan gerek normal doğum operasyonlarında hasta memnuniyeti en üst düzeyde tutulmak suretiyle hizmet verilmektedir.

Ameliyathanemizde; 2ameliyat salonumuz ve 1 adet aktif ameliyat masamız vardır. Laparoskopi cihazından faydalanarak kadın doğum ve cerrahi ameliyatlar en yeni teknolojik şartlarda ve tamamen steril bir ortamda gerçekleşmektedir. Ayrıca post-op hastalar için iki yataklı bir odamız mevcuttur. Burada da uzman ekibimiz en kaliteli sağlık hizmetini vermektedir.

Polikliniklerimizde 10 adet poliklinik odamız mevcuttur. Hepsinin önünde hastalarımızı bilgilendiren monitörler bulunmaktadır. USG EKG SFT tetkikleri röntgen ünitesiyle hematolojik biyokimyasal ve hormonal tetkiklerin hassasiyetle yapıldığı laboratuarımızın desteğinde oldukça modern bir ortamda hastalarımıza sağlık hizmeti vermekteyiz.
Acil servisimiz; 300 m²'lik bir alana kurulmuş olup muayene odası, resüsitasyon odası, müdahale odası ve 2 adet toplam 8 yataklı müşahade odası ile birlikte B Tipi entegre 112 acil istasyonumuz bünyesinde bulundurmak suretiyle 24 saat aralıksız, gerektiğinde yerinde müdahale dahil olmak üzere sağlık hizmeti vermektedir. Bir tanesi yedek olmak şartıyla 3 adet tam donanımlı ambulansınız mevcuttur.

Diyaliz ünitemizde; 4 adet yeni cihazımız ve 4 adet hasta yatağımızla 08/06/2009 tarihinden bu yana hizmet vermektedir.
Hasta hakları; birimimizde hastalarımızın yaşadığı problemleri araştırıp çözerek, hasta hakkı ihlali olmadan sorunsuz hizmet sunumunu kendimize hedef olarak belirlemiş, her zaman hastalarımızın yanında hizmet vermeye devam etmekteyiz. dedi.

Kaymakam ÇİÇEK, Refik Saime Koyuncu Devlet hastanesinde Başhekim olarak yeni görevine başlayan Dr. Murat Ali ÇİÇEKLER'e hayırlı olsun dileklerini ileterek hastaneden ayrıldı.