Kadınhanı Kaymakamı Osman  GÜVEN ülkelerindeki iç savaş nedeni ile kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Kadınhanı’da yaşamlarını sürdüren Suriyeli aileleri ziyaret etti.

Suriyeli aile ile sohbet edip kendileri ile yakından ilgilenen, Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN ailelerin isteklerini dinledi, Türk halkının fedakar, samimi ve yardımsever olduğunu anımsatarak, “Suriyeli Türkmen kardeşlerimiz için başta gıda ve giyecek malzemeleri olmak üzere genel ihtiyaçlarının karşılanması için vatandaşlarımız tarafından yardım kampanyası başlatıp yardımlar bizzat kendilerine ulaştırmıştır. Bizler “komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Bugün, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve ilçemizde yaşamlarını sürdüren Suriyeli kardeşlerimizi evlerinde ziyaret ederek kendileri ile sohbet ettik. Ziyaretlerimizde ailelerimizin isteklerini dinleyerek taleplerin yerine getirilmesi için ilgili birimlerimize gerekli talimatları verdik. Bizler Suriye’den göç etmek zorunda kalan kardeşlerimizi mülteci olarak değil, misafirimiz olarak görüyor ve Ensar muhabbeti ile kucaklamaya çalışıyoruz” dedi.
 
Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN’in ziyaretinden ve ilgisinden son derece memnun olan Suriyeli aileler ise kendilerine sağlanan yardımlardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.