'Kadınhanı ll. Tahinli Pide Festivali ve Raziye Hatun Buluşması' 17-19-20 Eylül 2015 tarihleri arasında Kadınhanı Mustafa Recep Yaşar parkında gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle yapıldı.

Kadınhanı Kaymakamlığı ve Kadınhanı Belediyesi işbirliği ile organize edilen ve Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen Kadınhanı'nda bu yıl ikincisi düzenlenen ' Kadınhanı ll. Tahinli Pide Festivali ve Raziye Hatun Buluşması ' üç gün devam etti.

Festivalin ilk gününde Tarihi Raziye Hatun Hanında ressam Mehmet BÜYÜKÇANGA'ya ait resimlerin sergilendiği, resim sergisi açıldı. Kadınhanı Merkezde bulunan İbrahim Paşa camiinde Mevlüt okutuldu ve Kadınhanılılar Platformu tarafından Panel düzenlendi. İkinci günkü kutlamalar ise Gaziler gününe rast gelmesi nedeniyle Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve Şehitlerimiz adına yapılan saygı durusu sonrasında Kadınhanı Protokolü ve vatandaşlar, Mehteran takımı eşliğinde, festivalin yapılacağı Mustafa Recep Yaşar Parkına kadar birlik ve beraberlik yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Kadınhanı Mustafa Recep Yaşar Parkındaki program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK; Kadınhanı'nın Kültürel değerleri, örf ve adetleri, yerel ürünler, yöresel kıyafetleri, folklor ve halk oyunları, gelenek ve göreneklerini, tanıtılması ve devam ettirilmesi, kaybolmaya yön tutmuş bu değerlerin yeni nesile aktarılması, çevre köy ve Beldelerle kaynaşmanın sağlanması, Kadınhanı'ndan olup'ta başka yerlerde yaşayanların İlçemize bağlarının güçlendirmesi amacı ile yapılan bu 'Kadınhanı ll. Tahinli Pide Festivali ve Raziye Hatun Buluşması' nın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Festivalin 3. Gününde ise sema gösterileri, şiir dinletileri, kukla gösterileri çocuklara özel yarışmalar yaparken, başarılı olan çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.