Kadınhanı Müftülüğü ve Konya Aile Dernekleri Federasyonu işbirliği ile her ayın son Perşembe günü gerçekleştirilen aile eğitim semineri, Kadınhanı Müftülüğü toplantı salonunda Eğitimci Saliha YANAR tarafından verilen 'Aile Fertlerinde Sabır ve Şükür' konulu seminerle devam etti.

Kadınhanı Müftüsü Osman ASLAN'ın takdim konuşmasından sonra seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci Saliha YANAR; ailede arzu edilen şeyin, eşlerin ortak düşünce ve anlayışta olmaları ve kararların ortak alınması, kolektif aklın devamlı ön planda tutulması olduğuna dikkat çekerek hayatın bütün alanlarında olduğu gibi aile yaşantısında da iniş ve çıkışların mutluluk ve hüzünlerin yaşanmasının doğal bir süreç olduğunu, önemli olan şeyin böylesi durumlarda olumsuzluklara karşı sabır ve metanetle yaklaşılması, sevinç ve mutluluklarda ise aşırılığa meydan verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Sabır ve fedakârlığın olmadığı aile hayatının zorluklarına dikkat çeken YANAR, 'Sabır her yerde güzeldir, ama aile hayatında daha güzeldir… Eşlerin birbirlerine karşı en önemli görevleri sabır ve fedakârlıklarıdır. Sabretmek nefse ağır gelse de sabırla gelen mutluluk her şeye değer.' Diyerek aile hayatında sabrın nedenli önemli olduğunu çeşitli örneklerle izah etti.

Aile eğitim semineri programa katılanlar tarafından pür dikkat ve beğeniyle takip edildi, bu tür faaliyetlerin artarak devamı temennisinde bulunuldu.