Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı öncülüğünde öğrencilerin ve vatandaşların okuma alışkanlığının artırılması ve okuma kültürünün sürdürülebilirliğinin sağlanması, Kadınhanı okullarında öğrenim gören öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçenin doğru ve güzel konuşulması, okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan, Okumayı bir yaşam kültürü haline getiren gelecek kuşakların yetişmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan "Kadınhanı Okuyor, Geleceği Dokuyor" adlı kitap okuma projesi sonunda başarılı öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
 
Kadınhanı Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen ve sunuculuğunu Ahmet ALDEMİR’in yaptığı ödül töreninde Müzik dinletisi, Şiir ve Slayt gösterisinin ardından 1. olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, 2. olan öğrencilere bisiklet, 3. olan öğrencilere tablet bilgisayar ve 4. ile 20. olan öğrencilere ise çeyrek altın verildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize saat ve kalem hediye edildi.  
 
Ödül töreni öncesinde Hacımehmetli NUR-PA ve Atlantı Cumhuriyet ortaokulu görsel sanatlar öğretmenleri Duygu KILIÇ ve Sevinç TAŞBAŞ eşliğinde öğrenciler tarafından yapılan resim ve yazma eserler sergisinide gezen Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, programın sonunda yaptığı konuşmada okuma oranının çok düşük olduğunu ve hayata geçirilen bu tür projelerin önemine değinerek emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.