Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliği ve Kadınhanı Tarım Orman Müdürlüğünce yürütülen “Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum İçin Tarım Uygulamaları Projesi (EBA)” kapsamında Kadınhanı ilçesinde kurulan seralarda incelemelerde bulundu.

 Kaymakam GÜVEN ayrıca Kadınhanı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde kurulan 100 m2 lik demonstrasyon serasını da inceledi.

Proje kapsamında Osmancık mahallesinde Yusuf AKBAŞ, Şahören Mahallesinden Salih BAYRAM, Demiroluk Mahallesinde Mustafa YILDIRIM, Alabağ Mahallesinde Nevzat DAĞ  ve Pınarbaşı Mahallesinde İsa YILDIZ isimli üreticilerimize 500 er m2 lik seraları kurulumu yapılıp teslim  edildi. 

Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN, bu seralardan elde edilecek sebzelerin Kadınhanı pazarında özel bir alanda satışa sunulacağını ve Mart ayı içerisinde Kadınhanı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılması planlanan “Seracılık” kursu için bütün üreticilerimizin başvuru yapabileceğini de belirterek seraların üreticilerimize, Kadınhanı’na ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.