Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kadınhanı Müftüsü ve din görevlilerinden oluşan bir heyet Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK'i makamında ziyaret ettiler.

Diyanet İşleri Başkanlığınca14-20 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası olarak ilan edilmiş ve 1989 yılından buyana Kutlu Doğum Haftası yurtiçi ve yurtdışında çeşitli etkinliklerle kutlana gelmiştir.
Kadınhanı Müftülüğünün organizesiyle 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlanmıştır. İlçemiz İlk ve Ortaokul öğrencileri arasında 40 Hadis ezberleme yarışması, Lise ve dengi okullar ile Meslek Yüksek Okulu öğrencileri arasında Veda Hutbesi güzel okuma yarışması ön eleme turları 10 Nisan 2015 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Final turları ise 13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında tamamlanarak dereceye girecek öğrenciler belirlenecektir. Yarışmalarda dereceye girenlere para ve çeşitli ödüller verilecektir. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri Konya Müftüsü Prof. Dr. Sayın Ali AKPINAR Hocamızın konuşmacı olarak katılacağı 20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 14:00'da İlçemiz Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan Kutlu Doğum Haftası programında takdim edilecektir.