Kadınhanı Müftülüğü ve Konya Aile Dernekleri Federasyonu işbirliği ile İlçemiz Ziraat Odası Kültür Salonunda Aile Eğitimi Uzmanı Sayın Kadir KESİCİ tarafından 'Aile Eğitiminin Önemi' konulu konferans verildi.

Program aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Osmancık Mahallesi Süleymaniye Cami İmam-Hatibi Mahmut Sami OVACIKLI gönüllere huzur veren Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu. Akabinde Nuraniye Cami İmam-Hatibi Mehmet Emin KOÇAN ve Osmancık Mahallesi Süleymaniye Cami İmam-Hatibi Mahmut Sami OVACIKLI tarafından ilahi dinletisi gerçekleştirildi.

Program açış konuşmasında hemen her meslek grubu için belirli zaman ölçüsünde eğitim alma zorunluluğu varken bütün meslekleri icra edecek insanın yetişeceği aile kurumunu oluştururken gerekli eğitimin halen zorunlu olmamasına dikkat çeken Kadınhanı Müftüsü Osman ASLAN toplumumuzun gün geçtikçe daha da artan bir oranda aile eğitimi programlarına ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Ayrıca iki yıldır İlçe Müftülüğü tarafından Kur'an Kursu öğretici ve öğrencilerine yönelik olarak 'Aile Eğitimi' seminerlerinin devam ettirildiğini ifade etti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Aile Eğitimi Uzmanı Sayın Kadir KESİCİ; fertler ailenin, ailede toplumun temelidir. Ailenin fertleri ne kadar iyi yetişirse aileler o nispette güzelleşir ve toplumun refah seviyesi yükselir. Önce mutlu bir aile olmak, sonrada çocuklarını iyi yetiştirmek için aile eğitimi çok önemli ve aile içindeki her bir ferdin eğitime ihtiyacı vardır. Mutlu bir aile yuvası kurmak için atılacak ilk adımın bu nikah akdine Allah ve Rasulünü dahil etmektir. Kültürümüzde kız istenirken Allah'ın emri Peygamber efendimizin kavliyle diye söze başlanır. Allah ve Rasulünün şahitliğiyle kurulan evlilik bağı sağlam temellere dayandırılır. dedi.

Katılımcılar tarafından konferans beğeniyle izlendi ve bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesi temennisinde bulunarak program sona erdi.