Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü Medeniyet Okulu Projesi kapsamında yapılan liselerarası  “Haydi Konuş Bakalım” adlı münazara yarışmasının il finali, 16 Mayıs 2017 tarihinde Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleşti. 
 
Final programına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ve Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı M. Sami KÜÇÜKTIĞLI’nın yanı sıra ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
 
Konya genelinde 225 lisenin katıldığı ve eleme usulüyle iki ilçenin finale kaldığı Münazara yarışmasında, 31 ilçeden birinci olarak seçilmiş okulları eleyerek final yarışmasına katılmayı hak eden Kadınhanı Zeki Altındağ Anadolu Lisesi “Değişim önce devletten başlar.”; Yunak Piribeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi ise “Değişim önce insandan başlar.” konularını savundular.  
 
Yarışmada birinci olan okula 3 adet bilgisayar, öğrencilere tam altın; ikinci okula 2 adet bilgisayar, öğrencilere yarım altın; üçüncü okula bir bilgisayar, öğrencilere çeyrek altın verildi. Dereceye giren okulların öğrencilerine hediyelerin takdim edilmesinin ardından program sona erdi. 
 
Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK’de yarışmalar boyunca ilçemizi en iyi şekilde temsil eden Kadınhanı Zeki Altındağ Anadolu Lisesi öğrencileri Kübra ŞİMŞEK, Ayşe KARATAŞ, Elif Gönül DURU ve Esra ŞİMŞEK´e, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fadimana YETİŞ´e ve Okul Müdürü Muhammet Ali KALAY´a teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.