Kadınhanı Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro ekipleri, Güner - Faruk İçil İlkokulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi. 
 
Verilen trafik eğitiminde öğrencilere karşıdan karşıya geçme, ana cadde üzerinde yürüme, üst geçit alt geçit kullanımı, emniyet kemeri takmanın önemi, trafik işaretleri gibi trafikte bilinmesi gereken temel kurallar slayt gösterisi eşliğinde anlatıldı. Trafik eğitimi yanı sıra polisin görev ve sorumlulukları ve öğrencilerin güvenlikleri açısından uymaları gereken kuralları içeren güvenlik eğitimi de verildi. 
 
Seminerde konuşan Kadınhanı Emniyet Müdür Vekili Muharrem ÇETİN, öğrencilerin trafik konusunda küçük yaşta eğitilmelerinin önemine dikkat çekti. Amaçlarının küçük yaşlardan itibaren çocukları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek olduğunu kaydeden Çelik, trafik kazalarının oluş sebeplerinin başında araç sürücülerinin ve yayaların trafik kurallarını yeterince bilmemeleri ve kurallara uymamalarının geldiğini söyledi. Çelik, vatandaşların trafikte üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerinin kazaları yarı yarıya azaltacağını kaydetti. 
 
Öğrencilerin trafik ve güvenlik konusundaki sorularının da cevaplandırıldığı eğitim çalışmasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlatılan kısa filmler izlettirildi. Eğitimin sonunda öğrencilere polis memurları tarafından çikolata ikram edildi.