Yaz tatilinin başlaması ile  yoğunluk yaşanan Konya İstanbul yolunda ve Kadınhanı şehir merkezinde  polis ekipleri trafik kontrollerini sıklaştırdı.

Kadınhanı  Emniyet Müdürlüğüne bağlı ilçe trafik ve  bölge trafik  ekipleri de yaşanması muhtemel kazaların önüne geçmek için yapılan kontrollerde  şehir merkezinde hatalı park yapan, emniyet kemeri takmayan ve egzoz susturucularını söken  araç sürücüleri ile kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet sürücülerine cezai işlem uygulandı.

Konya İstanbul kara yolunda yapılan denetimler sırasında yasal hız limitinin üzerinde seyreden fazla yolcu taşıyan ve emniyet kemeri takmayan bazı sürücülere de ceza kesildi.
 

Polis ekipleri sürücüleri uyardı
 

Bölgeden geçen yolcu otobüslerini durdurarak yolculara ikramlarda bulunan polisler, yolculardan seyahat süreleri boyunca emniyet kemerlerini takmalarını, sürücülerin kural ihlali yapması durumunda da trafik ekipleri aramalarını istedi.

Özellikle şehir merkezinde  motosiklet ve hatalı park denetimlerinin artarak devam edeceğini belirten trafik ekipleri Sürücülerden emniyet kemeri takmalarını yakın takip, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını işaret ve işaretçilere uyulmasının hayat kurtardığını vurguladı.