Kadınhanı Kaymakamı Osman GÜVEN başkanlığında yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısına; Belediye Başkanı M.Nuri ÖDÜK, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan DANIŞ, Emniyet Müdür V. Mustafa SELÇUK, Sağlık Müdürü Mustafa  GÜNEŞ, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Yazı İşleri Müdürü Serdar ORTAGEDİK katıldı.
 
Kaymakamlık makamında gerçekleşen ve ilçemizde uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda; ilçedeki metruk ve kullanılmayan binaların ıslahı ya da yıkılımı gerçekleştirilerek genç ve çocukların bu binalara girmeleri önlenmesi, okullarda öğrencilere uyuşturucu ve benzerlerinin vücuda ve hayata verdiği zararlar anlatılması, Uyuşturucu ve benzeri  kullanıcı olan çocuklar ve gençlerin aileleri ile görüşüp  AMATEM’e yönlendirilmeleri konusunda çalışmalar yapılması, camilerde vaaz ve hutbe konusu yapılarak uyuşturucu ile mücadelenin önemi ailelere anlatılması gibi hususlar değerlendirildi. Toplantıda ayrıca uyuşturucu ile mücadele konusunda ilgili kurumlar kendi kurumlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
 
Toplantıya başkanlık eden Kaymakam Osman GÜVEN, ilçemizin uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülecek hizmetler ve genel sorunların çözümü için bundan sonra belirli periyotlarla üst düzeyde toplantılar yapılarak sorunlara çözüm yolları aranacağını ifade etti.