Kadınhanı Kaymakamlığı, Kadınhanı Belediye Başkanlığı ve İlim Yayma Cemiyeti Kadınhanı Şube Başkanlığı tarafından ortak bir çalışma ile Kadınhanı'na yapılması planlanan Yaşlı Bakım Merkezine ait proje, Avrupa Birliği Bakanı Volkan BOZKIR'a sunuldu.

Uzun zamandan beri sivil toplum kuruluşları ile üzerinde çalışılan Yaşlı Bakım Merkezi projesi, Baysallar AŞ. adına hemşehrimiz emekli öğretmen Cahit BEKTAŞ'ın da maddi destek vermesi ile birlikte hayata geçirilmek üzere Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan BOZKIR'a elden teslim edildi.

Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK proje ile ilgili olarak, İnsan hayatının çok özel bir dönemi olan yaşlılık, her insan için değişik mana ve öneme sahiptir Yaşlılarımız geleceğimizin aynasıdır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan değerli varlıklarımızdır.

Kadınhanı Kaymakamlığı olarak yaşlılarımızı unutmadık. İhtiyaç sahibi, bakıma muhtaç ya da hayatta kimsesi olmayan yaşlılarımıza sıcak bir yuva kurmak için çalışmalara başladık. dedi.

Sivil Toplum Örgütlerini temsilen İlim Yayma Cemiyeti Kadınhanı Şube Başkanı Halil ÖZCAN ; Pınarbaşı Mahallesi eski asfalt şantiyesinde bulunan Kadınhanı Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 4.000m2 lik arazi üzerine yapılması planlanan, Yaşlı Bakım Merkezi'nin yapımı için mimari avan projesi hazırlandı. 660 m2 otopark, 60 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, yaşlı hizmet merkezi, 4 odaya sahip ilk adım ünitesi, aktivite odaları, atölyeler, spor salonu, yemekhane ve 20 adet tek kişilik, 20 adet çift kişilik odaya sahip olacak tesis için bize maddi anlamda desteklerini esirgemeyen Baysallar A.Ş. adına hemşehrimiz Cahit BEKTAŞ'a ve Projenin hazırlanmasında ve takibinde katkılarından dolayı Altuğ YÖRÜKOĞLU'na teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.